Konuşmacılar

MARSHA R. LEVİNE

MARSHA R. LEVİNE
MARSHA R. LEVİNEA-LİST ENTERTAİNMENT
CEO

Marka entegrasyon ve ürün yerleştirme sektörünün öncülerinden olan Bayan Levine, Fast and Furious, Twilight, Matrix ve The Pelican Brief filmlerindeki marka pazarlama işiyle tanınmaktadır. 1990 yılından bu yana ürün yerleştirme piyasasının ahlak yönergelerinin düzenlenmesine katkı sağlamış, Desperate Housewives (2004-2012) ve Friends (1994-2004) gibi televizyon dizilerinin marka uyum projelerini üstlenmiştir. Dr. Pepper/7UP markasının NBC Kanalı’ndaki The Biggest Loser programa dâhil edilişinin de mimarıdır. Kariyerinin yanı sıra, sektörün işleyişi hakkındaki deneyimli ve detaycı yorumlarıyla birçok konferansta konuşmacı olarak yer almıştır.

Filmlerin konu ve ilerleyişini göz önünde bulundurarak markaları Hollywood’un en prestijli filmlerine entegre eden Bayan Levine’in müşterileri arasında Dr. Pepper/7UP, Dassault Falcon Jet, Duracell, Bombardier Havacılık ve Cristal Şampanya yer almaktadır. Bayan Levine iyiliksever amaçlarda da aktif bir oynamaktadır; Birleşmiş Milleter Barış Habercisi olmakla beraber, sürdürülebilirlik ve fakirliğin sonlandırılması konularındaki ses prensipli çekimlere yer veren Genç MDG Video Ödülleri’ni başlatmıştır.

Bayan Levine’e aşağıdaki kanallardan ulaşılabilir: www.alistentertainment.com ml@alistentertainment.com

Paolo Latini

Paolo Latini
Paolo LatiniOratorio
CEO

Bay Latini 2006 yılından bu yana A-List Eğlence Şirketi’nin Avrupa Menajerliği görevini sürdürmektedir. Markaları film ve televizyon dünyasındaki projelere dahil eden ve pazarlama fırsatları üreten şirketteki rolü sayesinde, İtalya’daki müşterileri Bialetti, Apepazza, Vyrus ve Baci & Abracci’ye ulaşmasını sağlamıştır.

1990’lu yıllarda Oratorio şirketini kurarak yerel firmaların uluslararası piyasaya açılmalarına imkân sağlayan Bay Latini, ürün konseptinden ürünlerin pazardaki yerine kadar müşterileriyle yakın ilişkide bulunmaktadır. Bu sayede Prosecco, Comprex, Elektra ve Gemm gibi şirketlerin büyümesine yardımcı olmuştur. 1980’li yıllarda kurduğu Officine delle Arti Communicative Applicate şirketi ise markaların grafik ve tasarım detaylarıyla reklam piyasasında öncü olmalarına imkân vermiştir.

Bay Latini 1995’ten beri pazarlama danışmanlığı yapmakta ve uzmanlığını seminerlerde, derneklerde ve Certottica, Ecipa, GIF gibi vakıflarda paylaşmaktadır. Bunların yanı sıra yazarlığı, kendisine edebiyat dünyasında da ün getirmiştir; 2013 yılında “Lo Sciabecco all’alba” kısa öyküsüyle Tiziano Terzani Ödülü’ne, “Due tallonatori e quel giardiniere” kısa öyküsüyle Alessandria Edebiyat Festivali’nde bir ödüle layık görülmüştür. “Il movimento dei Meli Gemelli” romanı da aynı yıl basılmıştır. Son olarak 2012 yılında “I meli gemelli fanno Bauhaus” romanıyla İtalya’nın Premio Calvino Ödülü’ne aday olmuş ve Scriptapaloosa TV yazı yarışmasının Hollywood’daki “My Personal Guitar” (Kişisel gitarım) adaptasyonunda yer almıştır.


Ralph Raymond Watson
Ralph Raymond WatsonThe Ralph Watson Partnership
Ortaklık sahibi ve sorumlu yönetici

Uluslararası bir konuşmacı ve performans koçu olan Bay Watson, bu güne kadar otuzdan fazla ülkede binlerce müşteriye yardım etmiştir. İletişim ve isteklendirme dallarındaki uzmanlığı bilinçaltını etkileme teknikleriyle pekişerek hem kurumsal hem de uluslararası alanda danışmanlık yapmasını sağlamıştır. Bilinçaltı karar verme yöntemleri ve satın alma tekniklerindeki uzmanlığı müşterilerin nasıl düşündükleri, hangi dinamiklerle ürünlere yöneldikleri ve bu ilgiyi nasıl şekillendirdikleri alanlarında yoğunlaşmaktadır. Bu sayede, büyük markaların film ve televizyon başta olmak üzere medya organlarında yer almalarına önayak olmuştur.

Bay Watson büyük kurumsal müşterileri için verdiği seminerlerin yanı sıra, sözü edilen teknikleri özelleştirilmiş konferanslarda ilgili kişilerle paylaşmıştır. Siyaset, spor ve üst düzey yöneticilik alanlarındaki koçluğu, aşağıdaki projelerde özetlenmektedir:

– Stratford Kampüsü, Londra’da Misafir Öğretim Üyeliği
– Henley İşletme Okulu’nda Yönetici Öğretim Üyeliği
– Avrupa İşletme Merkezi’nde Öğretim Üyeliği
– ‘Countermove – a guide to the art of negotioating’ (Karşıatak – pazarlık sanatı) kitabı yazarlığı
– ‘Put YOUR Passion into Action’ (Tutkunuzu Harekete Dökün) kitabı yazarlığı
– Uluslararası Koçluk ve Nöro-linguistik Federasyonu Başkanlığı ve Eğitmenliği
– Hindistan Nöre-linguistik Derneği Başkanlığı ve Eğitmenliği
Danışmanlık projeleri için Bay Watson’a aşağıdaki kanallardan ulaşılabilir:
www.ralphwatson.com – ralph@ralphwatson.com


Vlad Borovina
DISCOP, BASIC LEAD
(Discop, Basic Lead toplantı(davet) organizasyonu yönetme sorumlusu)

Mr. Borovina Basic Lead ‘de Teleküminasyon Yöneticiligi yapmaktadir. Bükreşte ki Romanya Amerikan Üniversite’sinden 2011 yılında MBA derecesi aldı, 2 yıl boyunca Los Angeles’ta Küresel Girişimler Direktörü ve Media Birleştirme yüksek lisans programına katıldı, Los Angeles’ta Basic Lead ‘de çalışmaya başladı. Şu anda Güney Africa ile Discop İstanbul’un yanı sıra Discop Afrika’nın şirket kampanyalarını organize etmektedir.


Dr. Ferdinand Froning

Dr. Ferdinand Froning
Dr. Ferdinand FroningLOCAVI GMBH
YÖNETİCİ ORTAK

Stuttgart Almanya’daki butik eğlence ajansı LOCAVI’nin yönetici ortaklarından olan Dr. Ferdinand, İşletme Doktorası sahibidir. Daimler Holding’in Küresel Marka Yerleştirme Departmanı Başkanlığı ve Mercedes-Benz’in Hollywood’daki Küresel Marka ve Eğlence Pazarlama Bölümü Yöneticiliği görevlerinden sonra Almanya’ya dönerek, 2010 yılında LOCAVI’yı kurmuştur.

Ekibiyle beraber Sex and the City, Transformers, A Good Day to Die Hard gibi uluslararası arenada başarı yakalamış filmlerin marka yerleştirme işi, Avrupa’da ses getiren Night Train to Lisbon ve Kokowaah gibi filmerle pekişmiştir. Oyunlar ve interaktif eğlence platformlarında da deneyimini sergileyen LOCAVI Ajansı, özellikle Gran Turismo oyununa bütünleşmiş Mercedes-Benz projesiyle dikkat çekmektedir. En son SONY Play Station 3 ve 4 konsolları için tasarlanan Gran Turismo 6 ve DRIVECLUB oyunlarının marka yerleştirme görevini üstlenen ajans, Dr. Froning’in önderliğinde film, televizyon, internet ve oyun sektörlerindeki ileri gelen markalarla yakın diyalog içindedir.


Sandra Freisinger-Heinl

Sandra Freisinger-Heinl
Sandra Freisinger-HeinlMA Media
Sorumlu Yönetici

MA Medya Holding’in ileri gelen menajerlerinden olan Bayan Friesinger-Heinl, ürün yerleştirme ve halkla ilişkiler alanlarındaki uzmanlığını televizyon, sinema ve internette özel reklamcılık konusunda yoğunlaştırmaktadır. “Her başarılı ürün yerleştirme projesi, hem marka hem de film için özel tasarlanmalıdır” diyen Bayan Friesinger-Heinl, İşletme ve Gazetecilik diplomalarının yanı sıra televizyon iletişim alanında on seneden fazla deneyim sahibidir. Yayıncılık ve yapımcılık sektörlerindeki kuvvetli müşteri portföyü sayesinde eğlence piyasasında marka tanıtım imkânları sunmaktadır. Branded Entertainment Online blogunda uzmanlığını paylaşan Friseinger-Heinl, aynı zamanda Münih, Almanya’daki Branded Entertainment yöneticilerini piyasa analizleri yapmak üzere bir araya getirmektedir. Kendisi, Ürün Yerleştirme Derneği’nde Basın Danışmanlığı görevini sürdürmektedir.